Debate Lajmi Kryesor

Shkumbin Mehmeti: Xhemail Mustafa u vra nga Agron Sulejmani (Video)

Sa i përket vrasjes së Xhemail Mustafës, Shkumbin Mehmeti tha se njëri nga vrasësit është Sulejmani, gjë të cilën e zbardhi Baton Haxhiu, se është Agron Sulejmani, anëtari I grupit I vrarë me 2004 në përleshje me policë të UNMIK-ut dhe të Kosovës.

Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve të tij, njofton Klan Kosova.

Mehmeti në rrëfimin e tij ekskluziv për Klan Kosova, ka deklaruar se ky grup ka gisht edhe në vrasjen e Xhemajl Mustafës, ish-këshilltarit të kryetarit të LDK-së, Ibrahim Rugovës.

Çfarë di ai më shumë në lidhje me vrasjen e Mustafës, mësojeni nga video e mëposhtme.

 

Shpërndaje:
Loading...

Lajme të ngjashme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *