Ballina Debate

Shaip Muja propozon sërish zgjidhje politike praktike për Demarkacionin

  • Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja, po pretendon se ka gjetur zgjidhjen për çështjet e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ai një propozim të bazuar në shumë fakte u ka dërguar deputetëve dhe Kuvendit.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, tashmë e kanë në duar një propozim për zgjidhjen e Demarkacionit nga ish-kolegu i tyre Shaip Muja.

Muja në këtë propozim ka paraqitur disa fakte dhe  koordinata të cilat dëshmojnë vijën kufitare mes dy shteteve.  Ky propozim është punuar nga një ekip ekspertesh të ndryshëm.

Propozimi gjithashtu është dërguar edhe me postë që të jenë të gjithë të informuar, grupet parlamentare me një zgjidhje optimale.

Më poshtë mund ta shihni në detaje këtë propozim:

 

Shpërndaje:
Loading...

Lajme të ngjashme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *