Bota

Pasaporta e Gjermanisë, më e fuqishmja në botë

Sipas indeksit vjetor i pasaportave të “Henley” qytetarët gjermanë tani mund të vizitojnë 177 vende pa viza.

Shumë pasaporta të tjera renditen pas saj.

Shqipëria renditet në vendin e 52 dhe shqiptarët mund të lëvizin lirshëm në 100 vende, ndërsa Kosova gjendet në vendin 96.

Kjo është lista:

Shpërndaje:
Loading...

Lajme të ngjashme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *