Sport

Lamtumirë Arsenal, Mustafi në Juventus

  • Shkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenal gjatë janarit për të kaluar në Juventus

Kampioni i Italisë, Juventus është në kërkim të një qendërmbrojtësi, pas lëndimit të Benedikt Howedes.

Gjermani nuk ka bindur që prej transferimit të tij nga Schlake dhe shumicën e kohës ka qëndruar i lënduar.

Sipas Rai Sport, Juventus gjatë janarit do të tentojë transferimin e mbrojtësit të Arsenalit, i cili më herët kishte luajtur në Serie A të Sampdoria.

Mustafi gjatë verës së kaluar kërkohej nga Inter, por në fund vendosi të mos largohej.

 

Shpërndaje:
Loading...

Lajme të ngjashme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *