Shqipëria

Kush është deputetja e re që ulet në karrigen e Finos

Bashkim Fino pritet të finalizojë mbrëmjen e sotme kandidaturën për Presidenti i FSHF-së. Menjëherë pas kësaj, Finos do ti duhet të dorëzojë edhe mandatin si deputet i Fierit.

Nëse gjithçka shkon siç është folur deri tani, vendin e Finos në parlament do ta zërë një grua e re në moshë. Referuar listës zyrtare të PS, e 11 në radhë është Gentiana Cakrani. Ajo është aktualisht edhe kryetare e PS për qytetin e Fierit.

*Në foton kryesore, Gentiana duke prerë tortën për fitoren e PS në zgjedhjet parlamentare, ku krahas saj shihet dhe Ruçi.

/Opinion.al

Shpërndaje:
Loading...

Lajme të ngjashme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *