Home Archive by category Sport

Sport

Sport

Ky është 23-vjeçari, i zgjedhuri për ta zëvendësuar Mascheranon te Barcelona

Është pothuajse e sigurt se Javier Mascherano do të largohet nga Barcelona gjatë afatit kalimtar dimëror, prandaj gjiganti katalan tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Ai është Yerry Mina, mbrojtësi 23-vjeçar i Palmeiras. Yerri Mina gjatë një seance stërvitore Argjentinasi, 33-vjeçar, por kërkon të largohet nga Barça sepse i dëshiron të luajë më shumë […]
Sport

Nuk ka marrëveshje për kontratën e re, Real Madridi dhe tre gjigantët evropian synojnë ta transferojnë Roberton nga Barcelona

Sergi Roberto dhe Barcelona ende nuk kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës. Reprezentuesi spanjoll ka shkëlqyer me klubin katalunas në dy vitet e fundit dhe është bërë pjesë e rëndësishme e tyre. Por Barcelona mund ta humbas me një çmim tejet të lirë yllin e tyre, pasi klauzola momentale e tij është vetëm 40 […]
Sport

Valverde flet për ndeshjen ndaj Chelseat

Ernesto Valverde e ka quajtur si të vështirë shortin ndaj Chelseat në Ligën e Kampionëve Barcelona në 1/8 e finale së Ligës së Kampionëve do të luajë ndaj Chelseat dhe kjo përballje shihet si shumë e vështirë nga trajneri i skuadrës katalonase, Ernesto Valverde. Megjithatë, spanjolli thotë se do të luajnë kundër kampionit aktual të […]
Sport

Guardiola i quan qesharake deklaratat e Mourinhos

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola tha se skuadra e tij dëshironte të luante dhe atë e tregoi kundër Manchester Unitedit në Old Trafford Manchester City mposhti 1:2 Unitedin, por pas ndeshjes Jose Mournho akuzoi gjyqtarin për këtë humbje. Këto deklarata janë qesharake sipas Pep Guardiolas, i cili thotë se portugezi të njëjtën gjë e […]