Home Showbiz Archive by category Lifestyle

Lifestyle

Lifestyle

Mësojeni urgjent tani! Femrat e martuara nuk e duan…

Gjithmonë e më tepër femrat po tundohen prej netëve pasionante, por terrorizohen ndaj mendimit për t’u divorcuar nga bashkëshortët e tyre. Studimet e fundit thonë se femrat që tradhtojnë partnerët e bëjnë për çështje seksi dhe nuk e mendojnë aspak divorcin prej tyre. Studimet thonë se universi femëror nuk e ëndërron më princin e kaltër […]
Lifestyle

Gruaja e futbollistit amerikan Cam Newton, Kia Proctor, me kreacione të disenjatores kosovare Vjollca Llapashtica

Prishtinë, 8 dhjetor Gruaja e sportistit të njohur që luan futboll amerikan, Cam Newton, z. Kia Proctor, për disa festa të fundvitit, për fustanet e saja, ka përzgjedhur dhe angazhuar disenjatoren nga Kosova, Vjollca Llapashtica. Gjatë realizmit të fotografimit familjar me bashkëshortin Newton dhe tre fëmijët e tyre, z. Kia, ka veshur njërin nga fustat […]
Lifestyle

Nëse nuk silleni mirë, gratë do t’ju tradhtojnë në këtë moshë

“Burrat nuk i japin vëmendjen dhe respektin që meritojnë. Mbase vazhdojnë ta duan partnerin, por shkëndija është zhdukur nga martesa e tyre,” theksohet në studim. Cilado qoftë arsyeja, të paturit një lidhje jashtëmartesore mund të ndihmojë gratë e martuara të rizbulojnë gjallërinë për jetën, sensualitetin dhe pasionin fizik që mund t’u mungojë. Nevoja për kënaqësi […]
Lifestyle

Këto janë 5 arsyet përse nuk duhet të martoheni

Nëse jeni ende beqarë, nuk duhet ta vrisni shumë mendjen. Sipas intv.al  do sjellim edhe pjesën negative të martesës. Pikërisht, është një listë e gjërave që tregojnë se nuk është edhe aq bukur të jesh i martuar: 1. Bëni gjëra që nuk i pëlqeni Martesa ka detyrimet e veta, prandaj duhet të bëni kompromis. Angazhimet […]