Home Showbiz Archive by category Fun

Fun

Fun

Diçka po e deformon galaktikën tonë!?

Rruga e Qumështit është galaktika jonë dhe studiuesit po habiten se si atë po e deformon diçka. Galaktikat spirale siç është edhe Rruga e Qumështit zakonisht janë relativisht të sheshta. Ndërsa qendra e galaktikës sonë është e sheshtë, skaji i saj i jashtëm është mjaft i dhëmbëzuar, shkruan Futurism. Në një punim aktual, shkencëtarët po përpiqen […]
Fun Lajme

Presidenti i Bjellorusisë ka një propozim të çuditshëm se si duhet luftuar coronavirusi: Shkoni në fshatra, punoni tokën me traktorë

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, ka inkurajuar bashkëqytetarët e tij që të shkojnë nëpër fshatra për të punuar dhe vozitur traktorë, si një mënyrë për tejkaluar epideminë e virusit COVID-19. Lukashenko i është drejtuar zyrtarëve të vendit gjatë një takimi dhe që është transmetuar në televizion, duke thënë “se nuk duhet bërë panik për virusin”, […]
Fun

Qeni “deklaron veten të humbur” në polici

Një qen në Teksas eci rreth 1.5 kilometra larg shtëpisë në mes të natës dhe përfundoi në Departamentin e Policisë. Policët e Departamentit të Policisë në Odessa të SHBA-ve u shokuan kur një qen hyri brenda, raporton “Daily Mail”. U largua nga shtëpia gjatë kohës  që pronari i tij ishte në gjumë. Rreshteri Rusty Martin […]
Fun

10 krahasimet që kanë tronditur botën

Njerëzit gjithmonë kanë tendencë të i krahasojnë gjërat. Sipas shkencës, njerëzit gjykojnë sepse e kemi nga natyra. Duke qenë kur ne gjykojmë kështu  mbështetemi në vlerësimin e një grupi të gjerë situatash dhe cilësish. Krahasimet vizuale të lënë pa fjalë dhe gojë hapur dhe këtë e konfirmojnë edhe këto foto, raporton “Bright Side”, transmeton lajmi.net. […]