Home Nacionale Archive by category Shqipëria

Shqipëria

Shqipëria

Ambasadori LU deputetit socialist Çuçi: Ku i ke deputetët, akoma në krevat (Video)

Si gjithmonë i drejtëpërdrejtë ambasadori amerikan Donald Lu, nuk ka munguar edhe këtë të mërkurë të hedhë shigjetime ndaj politikës shqiptare. Ndërsa ishte sot në konferencën për teknologjinë në zgjedhje, ai i është drejtuar me tone ironike deputetit socialist Blendi Çuçi për mungesën e deputetëve të maxhorancës në këtë konferencë. “Nuk po shikoj shumë deputetë […]
Lajme Shqipëria

Vokshi: As Fidel Kastro s’ka ushtruar këtë lloj gjuhe urrejtje që përdor Rama ndaj gazetarëve

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias Albana Vokshi dënoi gjuhën e urrejtjes së Kryeministrit Edi Rama ndaj gazetarëve. Në një aktivitet të organizuar nga OSBE ajo u shpreh se as Fidel Kastro nuk ka ushtruar këtë gjuhë dhune kundër gazetarëve si Edi Rama! “Ndaj sot dua të shpreh me shqetësim të madh të agresionin të […]
Shqipëria

Ambasadori Lu thirrje Bashës: Bashkëpuno me Ramën

“Shpresoj që politikanët t’i lenë mënjanë mosmarrëveshjet dhe të gjejnë mënjëherë prokurorin e ri të përgjithshëm”, kështu u shpreh sot ambasadori amerikan Donald Lu i cili është pozicionuar qartë në krah të mazhorancës. Sipas Lu-së, politika duhet të lërë dasitë dhe të bashkohet për të gjetur një Kryeprokuror me konsensus. Kujtojmë se mazhoranca ka çelur […]
Shqipëria

‘Peshq në autostradën Tiranë-Durrës, kush gënjen për hapjen e portave te rezervuarit?’

Ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij të ‘Facebook’ ka postuar mesazhin e qytetarit dixhital lidhur me përmbytjen e autostradës Tiranë-Durrës. Berisha shkruan se pas përmbytjeve, plasi peshku në autostradë. Berisha shkruan se me datw 1 dhjetor ai e denoncoi kwtw ngjarje, pr Edi Rama vendosi ta mbulojw kwtw krim me trillime. “Plasi peshku ne […]