Home Archive by category Nacionale

Nacionale

Kosova

Hoti: Jemi unik 27 deputetë do të jemi në seancë!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti pas mbledhjes së kryesisë ka thënë se LDK ka qëndrimin e njëjtë si në vitin 2015 për demarkacionin, raporton Gazeta Blic.  Sipas tij tash e dy vite LDK-ja ka pohuar që kjo marrëveshje është në të mirë të qytetarëve për rrugën e perspektivës evropiane të Kosovës. “Mbledhja sapo […]
Shqipëria

Manjani: Amerikanët janë zhgënjyer me Ramën për një deklaratë që nuk gënjeu askënd

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar reagimin e ambasadës amerikane në Tiranë; se ndjehet e zhgënjyer për deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Parlamentin e Kosovës, për një President Kombëtar. Përmes një shënimi në Twitter, Manjani shprehet se ambasada amerikane në Tiranë nuk u ndje e zhgënjyer kur Rama votoi kundër Amerikës në OKB, […]
Kosova

Surroi godet Thaçin për dekoratat presidenciale!

Publicistja Flaka Surroi ka reaguar ndaj një deklarate të Presidentit të vendit Hashimi Thaçi, lidhur me dekoratat presidenciale me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, duke përmendur pasaktësi në të. Surroi, duke cituar një titull të mediave rreth deklarimit të Thaçit, ku shkruan se “Thaçi: Nuk refuzohet dekorata nga të padekoruarit dhe nuk dekorohen […]
Ballina Kosova

Kushti i Grupit të LDK-së: Para votimit të demarkacionit, marrëveshje për zgjedhje të reja

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, njëherësh deputete e Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se grupi i parlamentar të cilës ajo i takon, kanë kushte për ta votuar demarkacionin Në televizionin publik ajo tha se në momentin e parë të një takimi me zyrtarë të koalicionit qeverisës të caktohet data për zgjedhje parlamentare, në mënyrë […]