Home Archive by category Debate

Debate

Ballina Debate

MASAKRA E HEREҪIT – VEPËR KRIMINALE E UDHËHEQJES KOMUNISTE JUGOSLLAVE DHE ASAJ SHQIPTARE

I – LËVIZJA “KRYEZIU” Dodë Progni “Lëvizja Kryeziu” ishte emertimi i lëvizjes nacionaliste antifashiste, në Kosovë e Shqipërinë e veriut, gjatë viteve 1940 – 1944, në krye të cilës ishin vëllezërit nga Gjakova, Gani, Said dhe Hasan Kryeziu. Qëllimi strategjik i saj ishte organizimi i lëvizjes antifashiste në Kosovë, ҫlirimi i saj nga nazifashistët, shkëputja
Debate Lajmi Kryesor

Kur Ramush mashtruesi, thoshte është tragjedi të miratohet demarkacioni me Malin e Zi (Video)

 Ramush Haradinaj sa ishte në opozitë bazuar në emocionet që shprehte, intensitetin e tyre dhe fjalët kërcënuese, ishte në gjendje të derdhte gjakë për mos humbje të territorit, 8.229 hektarëve tokë.Ai thoshte se është tragjedi nëse votohet demarkacioni me Malin e Zi. E tani po provon ti hedhë hi syve, shqiptarëve duke e miratuar në […]
Ballina Debate

Sylejman Selimi godet Hashim Thaçin, e refuzon çdo dekorim dhe e quan hipokrit!

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sylejman Selimi përmes një letre të shkruar me dorë, ka refuzuar dekoratën e ndarë nga presidenti Hashim Thaçi për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në letër, Sylejman Selimi ka theksuar se nuk mund ta pranojë një dekoratë të tillë si vlerësim për kontributin e tij në luftë “përderisa […]
Ballina Debate

Ekskluzive, Sali Berisha: Ideali suprem i shqiptarëve është ideali i bashkimit kombëtar, por jo tani

Ish-Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka dëgjuar ‘live’ në Parlamentin e Kosovës Edi Ramën duke thënë se Kosova dhe Shqipëria do ta kenë një President të përbashkët në të ardhmen. Rama i ka rënë pishman për këtë deklaratë, duke e shpjeguar si shëtitje nëpër imagjinatë, por sipas Berishës deklarata të tilla i […]
Ballina Debate

Dashnia të bën të padijshëm! Të bën qyqar! Të tallesh nga një skizofren me kriza narkopsiqike, i lakuriquar

Datat e dashnisë 14 e 17 Shkurti! Hisen Berisha Shqiptarët jashtë Shqipërisë Londineze, shquhen për dashninë e madhe ndaj Shqipërisë dhe kanë qenë të miopsuar (shkurtpamës) për t’i parë defektet. Dashnia të bën të padijshëm! Të bën qyqar! Të bën tolerant deri në vetëmohim! Për afër një shekull u keqpërdor patriotizmi kosovar deri në delir […]