Home Articles posted by Shqiptari
Sport

Ozil i jep 2 javë kohë Barcelona-s të vendosë

Mesut Ozil raportohet t’i ketë dhënë dy javë kohë Barcelona-s për të vendosur nëse duan apo jo të transferojnë gjermanin në janar. Ylli i Arsenal po i afrohet gjashtë muajve të fundit të kontratës së tij në Emirates dhe është objektivi i Manchester United dhe katalanasve. Topçinjtë i kanë ofruar 300,000 euro në javë mesfushorit, […]
Showbiz

Meshazhi emocionues i Eni Çobanit

Juristja e njohur Eni Çobani, të cilën jemi mësuar ta shohim çdo të diel me rubrikën ‘’Shihemi në gjyq’’ ka emocionuar me një urim për djalin e saj të vetëm në 19 vjetorin  e tij të lindjes. Eni thotë se për të këto vite kanë kaluar sa hap e mbyll sot dhe se i biri […]
Ekonomi

Zvicër: Puno ose jo, do t’i marrësh 2200 euro në muaj nga 1 janari

Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve, të ardhura minimale për të jetuar, pavarësisht nëse janë apo jo të punësuar. Projekti nisi testimin në qytetin e Cyrihut me vendim të këshillit komunal, pavarësisht se zvicerianët e refuzuan këtë nismë në referendumin […]
Ballina Kosova

Presioni special

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, përmes një peticioni me 10 mijë nënshkrime (që fillon këtë të premte), synon ta rikthejë Ligjin për Gjykatën Speciale në Kuvendin e Kosovës, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Kreu i kësaj Organizate, Hysni Gucati, është treguar i bindur se kjo kërkesë do të përkrahet në Kuvend, duke bërë të […]