Home Archive by category Lajme

Lajme

Ballina Lajme

Amerikanët parashikojnë luftë në Ballkan

Ballkani është shfaqur në një raport të amerikanëve si vend që kërcënon të shpërthej në luftë. Rreziqet në Ballkan, sipas amerikanëve, janë trazirat e mundshme politike dhe dhuna ekstremiste në rajon që mund të shkaktojnë trazira dhe mund “të tronditin më mënyrë të përsëritur gjithë botën”. “Përshkallëzimi i tensioneve dhe dhuna ekstremiste në Ballkan- Shqipëri, […]
Ballina Lajme

Lajçi: Nuk ka ndarje në Vetëvendosje, problemet do të zgjidhen (Video)

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për ngjarjet e fundit që po ndodhin në Vetëvendosje dhe Marrëveshjen e Demarkacionit. Lajçi tha se nuk ka ndarje në lëvizjen Vetëvendosje dhe problemet do të zgjidhen. Ai tha se Vetëvendosje është rritur dhe ambiciet e anëtarëve janë […]
Ballina Lajme

Presidenti i Çamërisë, z. Festim Lato u takua me Kryekomisionerin e BE-së, z. Johanes Han (Video)

Sot në Bruksel Presidenti i Republikës së Çamërisë, z. Festim Lato, u takua me Kryekomisionerin e BE-së, z. Johanes Han, me njeriun që njohu Çështjen Çame. Festim Lato dhe Johanes Han sot pasdite do të bisedojnë gjatë për çështjet rajonale e veçmas për realizimin e Republikës së Çamërisë brenda Greqisë, dhe fillimin e proceseve demokratike […]
Lajme

Frankfurti ishte kryeqyteti i akademisë përkujtimore

Neki Lulaj Në fundjavën që e lamë pas Frankfurti i ngjante kryeqytetit i akademisë përkujtimore europiane ngase aty u mbajt një Akademi përkujtimore kushtuar ak.Mark Krasniqit ak.Pajazit Nushi, dhe ak .Esat Stavileci, karvanit te mysafireve u prinin vëllezërit e ardhur nga Kosova, nga Sllovenia, Austria, Zvicra dhe nga të katër anët e Gjermanisë…! Akademinë e […]
Lajme Shqipëria

Vokshi: As Fidel Kastro s’ka ushtruar këtë lloj gjuhe urrejtje që përdor Rama ndaj gazetarëve

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias Albana Vokshi dënoi gjuhën e urrejtjes së Kryeministrit Edi Rama ndaj gazetarëve. Në një aktivitet të organizuar nga OSBE ajo u shpreh se as Fidel Kastro nuk ka ushtruar këtë gjuhë dhune kundër gazetarëve si Edi Rama! “Ndaj sot dua të shpreh me shqetësim të madh të agresionin të […]