Lajme Nacionale

Kosova dhe Debate

Shqipëri

showbiz

Rrjeti i ri social që premton se s’do ta censurojë askënd, aplikacioni më i shkarkuar në App Store

Rebekah Mercer, bashkëthemeluese dhe financuese e Parler Rebekah Mercer, një ndër donatoret më të mëdha konservatore në Shtetet e Bashkuara, tha të shtunën

Aktori flet hapur për tmerrin që përjetoi kur ishte fëmijë, tregon se u abuzua seksualisht nga një burrë

Aktori Matthew McConaughey ka folur rreth ngjarjeve traumatike në jetën e tij. Ai zbuloi se ai ishte abuzuar seksualisht si një adoleshent dhe se ai ishte

Dhurata Dora befason të gjithë, ka gati bashkëpunim me artistin me famë botërore

Këngëtarja Dhurata Dora është njëra ndër këngëtaret më të njohura në vend, çdo këngë e saj është kthyer në hit. Kur përmendet Dhurata atëherë menjëherë

Dan Pifqi në burg, është dënuar 11 herë nga Gjykata Themelore e Gjilanit

Ramadan Behluli, i njohur në masë si Dan Pifqi, ka dosje të trashë penale në Prokurorinë Themelore të Gjilanit dhe në Gjykatën Themelore të këtij qyteti.

Publikohet projekti i ri muzikor i Sabri Fejzullahut

Këngëtari i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu sot ka publikuar projektin e ri muzikor. Kënga titullohet “Për Dashurinë”, e cila është shoqëruar me

Takimi i vitit, Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë bashkë në një skenë: Mendoj se je shumë seksi

Jennifer Aniston dhe Brad Pitt u takuan virtualisht. Pitt mori rolin e Brad Hamilton, i luajtur fillimisht nga Gjykatësi Reinhold, ndërsa ish-gruaja e tij

Nuk kanë fund problemet me gratë për Brad Pitt, aktori paditet në gjykatë

Brad Pitt ditët e fundit e ka gjetur veten në mes të një situate të çuditshme ligjore. Aktori i famshëm është akuzuar dhe paditur se ka mashtruar një grua

“Zonja e fshehtë e Sulltanit”, sipas mediave greke kjo është!

Mediat greke nuk i ndalin sulmet ndaj liderit turk. Së fundmi, kanë shkruar për atë që ato e quajnë “zonja e fshehtë e Sulltanit”.Sipas mediave të vendit

Histori dashurie e jashtëzakonshme! Shqiptarja nga Amerika gjen dashurinë ‘e humbur’!

Marigonë Berisha, ishte vetëm 5 vjeçare kur njohu bashkëshortin e saj. Ajo jetonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por në Kosovë kishte një shok me të

Kinematografia botërore në zi. Shuhet në moshën 43 vjeçare, aktori i famshë Chadwick Bosemanm (Foto)

Lajmin e hidhur për vdekjen e aktorit të njohur amerikan e ka konfirmuar familja e tij. Në moshën 43 vjeçare aktori i njohur, Chadwick Boseman, humb